Mezinárodní den Rómů. První v historii Ostravy.

 • Mezinárodní den Rómů. První v historii Ostravy.

  Mezinárodní den Rómů. První v historii Ostravy.

  Naše Asociace se zabývá především uplatněním romských firem a Romů jako takových na trhu práce. Vedle řešení problematiky zaměstnanosti našich lidí řešíme a podporujeme jejich vzdělání, bydlení a romskou problematiku obecně. Podporujeme a sponzorujeme společenské a kulturní akce (např. Mezinárodní den Romů), fotbalové kluby, poskytujeme studijní stipendia, nakupujeme či přispíváme na pořízení školních potřeb apod.

  Jistě jste měli možnost setkat se s mnoha podobnými organizacemi, my ale svou práci děláme pro lidi, což můžete vidět na videu níže. Jedná se o první Mezinárodní den Romů v historii Ostravy, kterého se zúčastnilo okolo 5000 lidí. Toto setkání zorganizovalo Hnutí romských studentů z.s. a bylo sponzorováno výhradně naší ostravskou Asociací (výhradně z vlastních zdrojů, bez jakýchkoli dotací, grantů či jiné finanční podpory!). Hnutí romských studentů bylo založeno letos, a to jako první svého druhu v ČR vůbec! (rovněž s podporou naší ostravské Asociace romských podnikatelů a spolků ČR). Cílem romského studentského hnutí je osvěta žáků na základních a středních školách. Chtějí být vzorem, ukázat ostatním, že je potřeba se vzdělávat, že jedině vzdělaní Romové dokážou změnit pozici Romů a zažité předsudky, které stále v ČR vůči nim panují.

  Nechceme, aby z našich dětí vyrůstali profesionální pobírači sociálních dávek. Chceme, aby se naše děti vzdělávaly, pracovaly, slušně bydlely a platily daně. Ale také aby dostaly příležitost si splnit své sny a životní cíle!

  Prosíme o zhlédnutí videa až do konce.